Twitter
Instagram
YouTube
Google +
Pinterest

Zapisz się do newslettera
1 Rok Millenium Hall

Dokładnie 15 października mija 12 miesięcy od otwarcia pierwszego regionalnego centrum kulturalno-handlowego na Podkarpaciu - Millenium Hall, które w krótkim czasie stało się wizytówką dynamicznie rozwijającego się regionu. W ciągu roku odwiedziło je przeszło 11 mln Klientów. Dzięki powierzchni 56 612 m kw. GLA,  centrum jest największym obiektem handlowym w regionie.

Millenium Hall to jedyne takie miejsce w Rzeszowie, mieście w którym stosunek powierzchni handlowej przypadającej na liczbę mieszkańców jest bardzo wysoki. Wyniki Millenium Hall pokazują jednak, że w regionie brakowało obiektu o tak szerokiej ofercie, znacznie wykraczającej poza to, co dotąd oferowały rzeszowskie centra handlowe.

Niepowtarzalność

Odwiedzalność centrum od momentu jego otwarcia utrzymuje się na stałym poziomie. W dzisiejszych czasach to zdecydowany sukces. Rok działalności Millenium Hall to mnóstwo zadowolonych, stałych Klientów, którzy wybrali centrum na ulubione miejsce zakupów. To właśnie w Millenium Hall swoją podkarpacką premierę miały salony Grupy Inditex, Mango, Max Mara, Marella, LiuJo, Kazar, Centro, Kari i wiele innych. W Millenium Hall otworzył się drugi w Polsce sklep Toys’R’Us. Ogromną popularnością cieszy się Multikino. Nie było do tej pory takiego kina w Rzeszowie, to pierwsze w pełni cyfrowe kino w Polsce. Podobnie Pure Fitness, pomimo silnej konkurencji w mieście, pozostaje najbardziej obleganym klubem fitness w Rzeszowie.

Pierwszy rok działalności był tak naprawdę rokiem eksperymentów. Umożliwił poznanie gustów mieszkańców regionu, dzięki czemu oferta centrum będzie jeszcze lepiej dostosowana do ich potrzeb i oczekiwań.

O niepowtarzalności inwestycji świadczy także jej architektura; na tyle rozpoznawalna
i wyjątkowa, że to właśnie w oparciu o jej motyw zaprojektowano logotyp centrum. Łączy ona klasykę z nowoczesnością, spaja nowoczesną bryłę z tradycyjnymi materiałami, jak ceramika i szkło. Pomysłowość i rzetelność konstrukcji doceniło Stowarzyszenie Polskiego Związku Inżynierów
i Techników Budownictwa. Millenium Hall zdobyło prestiżową nagrodę Budowa Roku Podkarpacia 2011 w kategorii obiekty handlowe. Znakiem rozpoznawczym obiektu stał się skwer w samym sercu obiektu. Organizowane są na nim koncerty, pokazy mody, eventy i różnorodne akcje marketingowe.

Skwer umożliwia organizację wyjątkowych wydarzeń, które przekładają się na wzrost zainteresowania i footfall. Gościły tutaj takiej gwiazdy jak: Anja Rubik, Suzanne Vega, Taboo of the Black Eyed Peas, czy Joanna Krupa.

Serce miejskiego życia

Oprócz podstawowej części handlowej, w centrum znajdują się Europejska Galeria Sztuki oraz funkcje miejskie, jak oddział urzędu miasta, urząd pracy, poczta i PGE. Szczególną chlubą Millenium Hall jest placówka Stowarzyszenia Siemacha – nowoczesne podwórko dla młodzieży. Dzieci i młodzież mogą
w niej odrobić lekcje albo skorzystać z zajęć w pracowniach muzycznej, plastycznej czy gastronomicznej. To duża korzyść dla młodzieży, ale również dla inwestycji. Między innymi dzięki Siemasze rodziny utożsamiają się z Millenium Hall. Oprócz tego mogą spędzić czas, biorąc udział
w zajęciach tanecznych w szkole tańca ,,Iskra” czy trenując judo w klubie sportowym. Dodatkowo, centrum aktywnie angażuje się w inicjatywy prospołeczne, ściśle współpracując m.in. z Fundacją „Bliźniemu Swemu”, działającą na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, a także
z Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Millenium Hall jest również miejscem biznesu. Od sierpnia działa w nim 4 gwiazdkowy hotel Hilton Garden Inn Rzeszów, którego oficjalne otwarcie odbędzie się 18 października. Jest to pierwszy obiekt tej prestiżowej sieci na Podkarpaciu.

Nowe możliwości

Millenium Hall stale się zmienia i uatrakcyjnia ofertę zgodnie z weryfikacją rynku. Naturalną rzeczą jest rekomercjalizacja, która ma na celu modernizację przestrzeni i oferty; zwłaszcza gdy oferta danego najemcy się nie przyjęła. Kilka sklepów nie sprostało oczekiwaniom coraz bardziej świadomych i wymagających klientów. Na ich miejscu powstają nowe. Przykładem otwarcie pierwszej restauracji Pizza Hut w Rzeszowie.

Nadchodzący rok to dla Millenium Hall kolejne wyzwania i nowe możliwości – otwarcia nowych salonów, zaskakujące eventy i wydarzenia.


MILLENIUM HALL
Al. KOPISTO 1
RZESZÓW
GODZINY OTWARCIA
poniedziałek - sobota: 10.00 - 21.00
niedziela: 10.00 - 20.00
INFORMACJA
+48 17 77 00 700
informacja@milleniumhall.pl
© 2016 Millenium Hall Wszelkie prawa zastrzeżone - Centrum Kulturalno Handlowe. Pasaż Handlowy Rzeszów. Galeria Handlowa Rzeszów . Podkarpacie
O CENTRUM
ZNAJDŹ COŚ DLA SIEBIE
KONTAKT